چهارشنبه, 05 خرداد 1395 ساعت 00:16

رونمایی از اولین ساختمان ساخته شده با چاپگر سه بعدی دنیا در دبی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

رونمایی از اولین ساختمان ساخته شده با چاپگر سه بعدی دنیا در دبی

چاپگرهای سه بعدی از زمان معرفی آنها تا کنون تحولات مهمی را به دنبال داشته اند و ظرفیت های فراوانی را به دنیای مدرن و تکنولوژیک ما اضافه کرده اند. از پرینت کردن ابزارهای مورد نیاز فضانوردان در ایستگاه بین المللی فضایی گرفته تا چاپ اسلحه و مانند آن گرفته تا اکنون که امارات متحده عربی از اولین ساختمان اداری تماما ساخته شده با چاپگر سه بعدی رونمایی کرده است. چاپگرهای سه بعدی خیلی آهسته در حال تغییر دنیای ما هستند!

به گزارش «تابناک» بر اساس آنچه خبرگزاری رویترز نوشته است، طی هفته جاری اولین ساختمان اداری ساخته شده با پرینترهای سه بعدی در دبی رونمایی شد و آغاز به کار کرد. این ساختمان یک طبقه که مساحتی به وسعت 250 متر مربع دارد با کمک یک پرینتر سه بعدی غول آسا به طول 6 متر و ترکیب ویژه ای از بتن، پلاستیک تقویت شده و سنگ گچ تنها در 17 روز ساخته شده است.

رونمایی از اولین ساختمان ساخته شده با چاپگر سه بعدی دنیا در دبی
 
نکته جالب در این ماجرا صرف از نظر از خود این ساختمان تماما پرینت شده این است که چاپگر آن علیرغم آنکه به اندازه یک ساختمان دو طبقه ارتفاع داشته و طول و عرض آن به ترتیب برابر با 36 و 12 متر است، تنها به یک کارمند اپراتور نیاز دارد تا از فرایند کار آن اطمینان حاصل شود. این چاپگر سه بعدی قبل از وارد شدن در عملیات ساخت این ساختمان، مراحل آزمایشی را در چین و انگلستان پشت سر گذاشته بوده است.
 
وزیر کابینه دولت امارات، محمد الجرجاوی با بیان این که این اولین ساختمان اداری ساخته شده توسط چاپگر سه بعدی است، گفته است: ما بر این باور هستیم که این تازه شروع کار است. جهان به زودی تغییر خواهد کرد.

رونمایی از اولین ساختمان ساخته شده با چاپگر سه بعدی دنیا در دبی
 
این ساختمان که هزینه ساخت آن برابر با 140 هزار دلار بوده است و قرار است به عنوان مقر موقفی بنیاد Future دبی – شرکت پشتیبان پروژه – فعالیت کند، در مرکز شیخ نشین دبی و در نزدیکی سیتی سنتر دبی قرار دارد.
 
به گفته جرجاوی تکنیک به کار گرفته شده در ساخت این ساختمان، میتواند هزینه های مربوط به نیروی انسانی را 50 تا 80 درصد و زمان ساخت را نیز 50 تا 70 درصد کاهش دهد. دبی یک استراتژی بلند مدت را در نظر دارد که طی آن تا سال 2030، 25 درصد از کل ساختمان های امارات متحده چاپ شده باشند!
تابناک

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
بازدید 1238 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.